Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej

10.05.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni byli pracownicy naszego przedszkola, dzieci i rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie - Pani Danuta Blus oraz Prezydent Miasta Kutno - Pan Zbigniew Wdowiak. Gośćmi specjalnymi byli członkowie zespołu ludowego "Leszczynianki".
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Sobczyk. która przywitała wszystkich gości. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni przez prowadzącą Panią Martę Tarnowską do odśpiewania hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej kolejności dzieci z grupy Misie i Motylki wykonały dla gości taniec Polonez. Po tej części chłopcy wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Następnie członkowie ludowego zespołu wokalno-instrumentalnego "Leszczynianki" wykonali pieśń "Białe róże". A potem na przemian przedszkolaki z każdej grupy prezentowały wiersze o tematyce patriotycznej a zespół ludowy wykonywał pieśni. Dla uczestników spotkania przygotowane zostały śpiewniki, aby mogli włączyć się do śpiewania. W międzyczasie dzieci z grupy Puchatki zaprezentowały się w tańcu Krakowiak, a dzieci z grupy Krasnale odśpiewały pieśni: "Pierwsza kadrowa" oraz "Przybyli ułani". W naszej codziennej pracy, a szczególnie podczas takich uroczystości chcemy kształtować u dzieci uczucia patriotyczne, poczucie przynależności narodowej oraz wdrażać najmłodszych do poszanowania naszego narodowego dziedzictwa kulturowego.
Serdeczne podziękowania dla zespołu ludowego "Leszczynianki" za uświetnienie swoimi występami tego wydarzenia. Dziękujemy także Pani Danucie Blus, Panu Zbigniewowi Wdowiakowi oraz obecnym przedstawicielom lokalnych mediów. Rodzicom dziękujemy za współpracę oraz udział w tym wydarzeniu.

Uroczystości towarzyszyły następujące wystawy:

• wystawa prac konkursowych "Polska w oczach dziecka",
  • wystawa "Kutno dawniej i dziś",
  • wystawa pamiątek "100 rocznica odzyskania niepodległości".