Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie

będzie trwała od 13 maja 2019 r. do 17 maja 2019 r.

Wnioski o przyjęcie kandydata do przedszkola prosimy składać w sekretariacie przedszkola w godz.7:30-15:30

Komunikat Dyrektora Przedszkola o ilości wolnych miejsc w przedszkolu

Zarządzenie Nr 20/2019 Prezydenta Miasta Kutno z dnia 30.01.2019 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 dla przedszkoli miejskich oraz innych form wychowania przedszkolnego, dla których Miasto Kutno jest organem prowadzącym.

Informacja Prezydenta Miasta Kutno w sprawie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym dla przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola

Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów zawartych we wniosku:

Oświadczenie rodzica o zatrudnieniu

Oświadczenie rodzica o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do funkcjonującej w pobliżu szkoły lub żłobka miejskiego

Oświadczenie rodzica o uczęszczaniu kandydata w minionym roku szkolnym do innego przedszkola lub żłobka miejskiego

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej

Witamy w naszej „Bajce”!

Oferta Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie

Zapewniamy:

• Wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną otwartą na potrzeby dziecka.
  • Nowoczesne metody, sprawdzone formy pracy z dziećmi.
  • Opiekę specjalistyczną (psycholog, logopeda).
  • Życzliwą i miłą atmosferę.

Dzieciom:

• Ładne, estetyczne, bogato wyposażone sale zabaw, duży i bezpieczny ogród.
  • Smaczne posiłki zgodne z zasadami zdrowego żywienia.
  • Interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy.
  • Liczne imprezy, uroczystości przedszkolne, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi.
  • Udział dzieci w konkursach, w przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych na terenie miasta, w województwie i w kraju.
  • Rzetelne przygotowanie dziecka do nauki w szkole.
  • Zajęcia dodatkowe dostosowane do potrzeb dziecka.
  • Możliwość udziału w spotkaniach i zabawach integracyjnych dla nowych przedszkolaków i ich rodziców.

Rodzicom:

• Możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki.
  • Bieżącą wymianę spostrzeżeń na temat rozwoju dziecka.
  • Pomoc i wsparcie w działaniach wychowawczych.
  • Zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem rodziców.
  • Warsztaty z psychologiem.

Co jest dla nas ważne?

• Każde dziecko traktujemy podmiotowo, indywidualizujemy pracę z dziećmi uwzględniając ich potrzeby, zainteresowania i możliwości.
  • Stwarzamy wychowankom warunki do ich wszechstronnego rozwoju na miarę potrzeb i możliwości.
  • Zachęcamy do kreatywności we wszystkich dziedzinach aktywności.
  • Ukazujemy piękno przyrody i uczymy dostrzegania, odkrywania, odbierania i przeżywania wrażeń estetycznych.
  • Kształtujemy postawy akceptowane społecznie.
  • Uczymy dzieci rozróżniania podstawowych wartości - dobra, miłości, przyjaźni.
  • Zapewniamy wychowankom bezpieczne warunki pobytu, funkcjonalne i estetyczne pomieszczenia oraz bogatą bazę pomocy dydaktycznych i zabawek.
  • Rozwijamy dbałość o własne zdrowie i higienę osobistą.
  • Wdrażamy do samodzielności, dbania o ład i porządek.

Organizujemy zajęcia dodatkowe:

• Nauka języka angielskiego w każdej grupie wiekowej (w grupie II, III i IV realizowana według innowacji pedagogicznej „Dwujęzyczne dzieci - nauka języka angielskiego przez zabawę”).
  • Gimnastyka korekcyjna.
  • Logopedia.
  • Rytmika.
  • Zajęcia z psychologiem.
  • Religia.
  • „Bajkowe e-przedszkolaki”.
  • „Wytwórnia pomysłów”.
  • „Mali artyści” - kolorowy świat plastyki i techniki.
  • „Mali aktorzy poznają bajki”.
  • „Podróże po Europie z elementami zagadnień kulinarnych" - przedszkolna przygoda z gotowaniem (zajęcia będą realizowane w trakcie ferii zimowych).

Zajęcia realizowane w ramach grantów oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga":

• „Matematyczne zabawy z kształtami Numicon”,
  • „Kutno - moja ojczyzna, mój dom”,
  • „Składaj, zginaj, baw się z nami origami”,
  • „Bajkowe przedszkolaki badają świat”.