Wycieczka do lasu w Łagiewnikach w ramach programu edukacji ekologicznej Czyste Powietrze

W środę 16 maja przedszkolaki z grupy IV, VI, VII, VIII, IX, X i XI udały się na wycieczkę do lasu w Łagiewnikach, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji! Po przybyciu na miejsce na każdą grupę czekał przewodnik, który oprowadzał dzieci po przygotowanych stanowiskach badawczych. Na pierwszym stanowisku przygotowane były plansze przedstawiające różne owady oraz cykle ich rozwoju np. motyli. Drugie stanowisko dotyczyło śmieci w lesie, oraz sposobu w jaki możemy je segregować. Zadaniem dzieci było posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników. Trzecie stanowisko przedstawiało pożytecznych mieszkańców lasów. Dzieci obejrzały eksponaty trzmieli, pszczół i wiele innych. Kolejne stanowisko było dla dzieci największą atrakcją. Część przedszkolaków dostało od Pana peleryny maskujące i ukryło się w lesie, druga grupa miała za zadanie odszukać ukrytych dzieci. Sprawiło im to wiele radości i przyjemności. Ostatnie stanowisko pozwoliło dzieciom usłyszeć rytm bicia "serca" drzew. Każdy za pomocą stetoskopu mógł "zbadać" drzewo. Ostatnim elementem były zawody międzygrupowe. Na zakończenie całych warsztatów dzieci malowały gipsowe figurki oraz drewniane medale. Przedszkolaki zjadły również pyszną kiełbaskę z grilla. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Odbyła się ona w ramach realizacji w naszym przedszkolu programu edukacji ekologicznej "Czyste powietrze" przy współpracy z WFOSiGW w Łodzi.