Przedszkole Miejskie nr 15 w Kutnie

Archiwum 2018/2019

Zakładamy zielony kącik w sali.

26-03-2019
Dzieci przygotowują znaczniki.
Wraz z nadejściem wiosny dzieci zamieniły się w małych ogrodników. Na początku wykonaliśmy znaczniki do swoich doniczek. Każde dziecko miało możliwość samodzielnie wysiać wy (...)

Dzień kobiet

13-03-2019
Żabki świętują Dzień Kobiet.
Żabki świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy zaśpiewali dziewczynkom sto lat i złożyli piękne życzenia. 

Kosmiczne rakiety

13-03-2019
Dzieci układają rakiety z figur geometrycznych.
Żabki podczas zajęć nawiązujących do tematyki kosmosu ułożyły kosmiczne rakiety z figur geometrycznych. Następnie każde dziecko opowiadało jakich figur użyło oraz jak nazywa się ra (...)

Rysunki zaklęte w kamieniu

08-02-2019
Dzieci na dywanie oglądają kamienie.
Podczas zajęć Żabki rozmawiały o dawnych, dawnych czasach..... Dowiedziały się jak wyglądały dinozaury, jaskinie i jaskiniowcy. Każde dziecko przyniosło również kamień ,,fra (...)

Międzyprzedszkolny konkurs logopedyczny w PM nr 8

08-02-2019
Losowanie kolejności występu.
31 stycznia przedstawiciele naszego przedszkola - dzieci z grupy Żabki udały się na konkurs logopedyczny do PM nr 8 pt. "Rymowanie na trzy szeregi i głoskę R". Dziewczynki uczestni (...)

Dzień Babci i Dziadka

08-02-2019
Powitanie gości.
29 stycznia w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zaprezentowały również taniec ,,Mary (...)

Przedstawienie świąteczne

21-12-2018
Dzieci śpiewają piosenki i recytują wiersze.
14 grudnia odbyło się przedstawienie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Odwiedził nas również Święty Mikołaj, który ro (...)

Wizyta Świętego Mikołaja

07-12-2018
Święty Mikołaj wraz z Panią Dyrektor wchodzą do sali.
6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Dzieci zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę pt.,,Nasz kochany Mikołaj". Następnie za pomocą specjalnego dzwoneczka ,,wysyłały swoje marzenie ". Mikoła (...)

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej

07-12-2018
Dzieci oglądają film animowany.
5 grudnia z okazji Mikołajek Żabki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej aby obejrzeć film animowany o tematyce świątecznej. Na miejscu wybraliśmy film pt. ,,Pierwsza gw (...)