Wizyta pszczelarza w grupach IV, V, VI i VII

17.05.2018 r. odwiedził nasze przedszkole Pan Piotr Małyszek – pszczelarz, który posiada własną pasiekę. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup: IV, V, VI oraz VII. Celem odwiedzin było poznanie przez przedszkolaki pracy pszczelarza. Pan Piotr podzielił się z dziećmi swymi długoletnimi doświadczeniami na temat życia pszczół, ich ról (robotnice, matki i trutnie) oraz znaczenia w przyrodzie. Pan Piotr opowiedział także przedszkolakom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza takie jak: podkurzacz, specjalny kapelusz, ramkę. Pan Piotr zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Dzieci miały możliwość zobaczenia przenośnego ula, z którego pszczelarz wyciągnął różnego rodzaju plastry z miodem. Dowiedziały się jak wygląda ubiór pszczelarza, który zabezpiecza go przed ugryzieniami. Na koniec spotkania wszyscy mogli skosztować miodu na wafelku. Ukoronowaniem całego spotkania było podziękowanie gościom za cenne wiadomości o życiu pszczół. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Dziękujemy serdecznie Panu Piotrowi za miłą wizytę oraz poświęcony czas.